Mapy pro outdoor aktivity

V nepřeberném množství rozličné radioamatérské činnosti najdeme i nemalou skupinu operátorů věnující se vysílání z přírody. Někdo jezdí ven s malým transceiverem a drátovou anténou, někdo s vysílá rovnou z auta, někdo tahá 100W rádio v batohu na kole - všechny spojuje zájem o aktivaci nějakého programu z přírody a tzv. pile-up při tomto provozu vznikající.

Existuje mnoho programů, mezi ty největší a nejpropagovanější patří WWFF, POTA, SOTA a GMA, ale existují ještě Hrady a zámky nebo Pláže, Majáky - celosvětově je toho spousta. Pokud patříte mezi příznivce některého z outdoor programů a především pokud jste tzv. aktivátoři, pak by se Vám třeba mohla hodit mapa referencí na jednom místě - jedna mapa, na které jsou vidět aktuálně WWFF, POTA, SOTA a GMA dohromady. Na mapě můžete filtrovat jednotlivé aktivity, země, v případě WWFF si můžete zobrazit nikdy neaktivované reference. Další funkce a filtry se připravují, v plánu je hledání a přidání dalších světových aktivit, exporty GPX a také možnost zobrazení převaděčů.

http://ham-map.com/

screen_20240524-154835

Body na mapě se každý den načítají automaticky, tedy pokud se někde v seznamech objeví nové reference tak se nejpozději do 24 hodin objeví na mapě - stejně tak pokud se něco zruší. Mapa by měla fungovat stejně dobře na velkém počítači i na mobilu. Celá aplikace je stále ve vývoji. Jako mapy se využívají mapy.cz, které mají nejen v České republice vynikající turistické podklady a často i vyznačené hranice parků. Budu rád za případný feedback pokud najdete nějakou chybu nebo pokud Vám bude chybět nějaká funkce. Mapy jsou na adrese http://ham-map.com/.

73 Michal OK1SIM

screen_20240524-155125

Předchozí příspěvek Následující příspěvek